top of page
Search

ריפוי וחידוש השיניים באופן טבעי

עודכן: לפני יומיים

לפני מספר שנים, בני בן ה- 9 ואני סבלנו מבעיות בשיניים. היו לו כתמים שחורים רבים על השיניים הטוחנות ונראה היה שהשיניים מפיצות מחלות ביניהן. היו לו כאבים, אבל אנחנו הצלחנו להפוך את התהליך.


לי הייתה שן טוחנת שנראתה כאילו היא מתפרקת לאט. מדי פעם הייתי רואה שחתיכה זעירה אחרת חסרה, עד שיום אחד נשרה חתיכה גדולה ונשארתי עם קצת יותר מחצי שן. המחלה התחילה להתפשט לטוחנת השכנה, וגם השיניים הקדמיות החלו להיסדק בהדרגה. אכלנו תזונה נקייה, לקחנו ויטמינים ומינרלים והיו לנו שיניים בריאות חזקות, עד לאותה השנה שבה הכל הדרדר. לכל שאר בני המשפחה היו שיניים טובות, אך חלקם חוו בעיות אחרות, כמו אפטות וכאבי גרון.


אז התחלתי במחקר וכתבתי מה אנשים אחרים עושים כדי לרפא עששת באופן טבעי. ניסינו הכל.

סודה לשתייה לא עוזרת. אז אל תטרחו.

מה שכן שינה את המצב, היה שילוב של פעולות שעשינו בהתמדה במשך כחודשיים. ואז קצת הורדנו את הקצב, אבל אנו ממשיכים באותן התוספות עד היום.


אחרי כמה חודשי טיפול, לקחתי את הבן שלי לד"ר ירדן גולדשטיין בתל אביב כדי לראות האם יש שינוי בעקבות מה שאנחנו עושים. שנינו יכולנו להרגיש שאין יותר כאבים או סדקים, אבל רציתי שרופא שיניים יבדוק ויאמר לי מה דעתו. הוא כל כך התרשם, שהוא שאל אותי מה עשיתי, ואמר לי להמשיך עם זה. הוא לא האמין שלא סבלנו יותר מכאבים. הוא יכול היה לראות את רקמת הצלקת שהשיניים יצרו. לדבריו, זו הדרך שבה השיניים מגנות על עצמן מפני עוד עששת, אך לא קל לגרום לזה לקרות. זה דורש תרגול מתמיד כדי להשיג את המינרלים הנכונים שבהם ישתמשו השיניים בכדי ליצור חומר צלקתי מגן זה.


הערה חשובה:

השיניים מפתחות רקמה צלקתית מעל אזור פגוע. האזור הפצוע או הפגום, או העששת לא נעלמים. צבע האזור הפגוע אמנם משתפר מעט, אך חומר הרקמה הצלקתית מתחיל לכסות את האזור כך שהפגיעה לא תמשיך, תחמיר או תעמיק.

הסימנים האמיתיים לכך שזה פועל הם: 1. הכאבים ושברי השן מפסיקים, 2 . רופא שיניים יכול לבדוק ולומר שרקמה צלקתית מכסה את האזור. חשבתי שהשן תהפוך לבנה, תתמלא ותיראה כמו שן בריאה. זה בדרך כלל לא קורה. ניתן לתקן את הנזק, אך בדרך כלל השן נשארת זהה מבחינה ויזואלית.


כשיש אי-נוחות או מחלה כלשהי בגוף, אני תמיד אומרת שעדיף לעשות יותר, מאשר לעשות פחות. הסיבה שאנחנו במצב של חוסר נוחות או מחלה, היא בגלל מחסור בדברים טובים והשתלטות של דברים רעים. על מנת שהגוף יהפוך את המצב ויחזיר את האיזון, עלינו לתת יותר מדי, בכדי שגופנו יוכל להשתמש בכל מה שהוא צריך כדי לתקן את עצמו ולהבריא. אם נעשה רק את המינימום, הגוף עדיין יהיה במצב של סטרס, מאחר שאין לו מספיק ממה שהוא צריך כדי להחלים. מה שהגוף אינו זקוק לו, הוא יודע כיצד להיפטר ממנו. אז לא מספיק לעשות רק אחד מהפרוטוקולים האלה. איננו יודעים מה יעבוד אם לא נעשה הכל, או ככל שניתן, כדי שגופנו יוכל לקחת את מה שהוא צריך ממקורות רבים ושונים אלה.

זו רשימת הדברים שעשינו בכדי לרפא את עששת השיניים שלנו בתוך כמה חודשים.


1. לבן שלי היו שלושה משקאות שניתן להחליף ביניהם: מי מלח, משקה Swedish Bitters ותה מרווה. אותם הוא גרגר בפה וירק. ככל שהוא השאיר אותם בתוך פיו, כך טוב יותר. מי המלח עזרו לכאבים, ולכן היו לו שתי כוסות ליד מיטתו בלילה, כך שאם התחילו כאבים באמצע הלילה הוא יוכל לגרגר ולירוק לתוך הכוס השנייה, מבלי לקום מהמיטה.


טִינְקְטוּרָה Swedish Bitters זו תמיסת מרפא שאני מכינה בבית מצמחי מרפא יבשים. צמחים אלה מרפאים, הורגים חיידקים בלתי רצויים ועוזרים לתקן נזקים. מרווה מעולה לריפוי כל הבעיות בפה, מכאבי שיניים, דרך כאבי גרון ועד לאפטות וחניכיים כואבים. התמיסה הייתה מוכנה עבורו במשך כל היום, בכל יום ולילה. אני מכינה מנות גדולות יותר ומאחסנת אותן במקרר, כך שהוא תמיד יוכל להשתמש בהן, ואוכל לחסוך זמן בהכנתן . המפתח כאן הוא עקביות. גם כשאין כאב, צריך להמשיך בפרוטוקול הטיפולים. לא לחכות עד לכאב הבא. עליכם לעשות את הפעולות האלה לפחות 3 פעמים ביום בכל צירוף שהוא. כנ"ל גם לגבי כל הפרוטוקולים הבאים.


2. אכלנו מדי יום מרק מרפא. ניתן להשתמש במרק עצמות אם תרצו, אבל גם כל מרק עם סלרי, בצל, שום, גזר, ירקות עליים, ירקות ים (כגון אצת דולסה), פטריות, ג'ינג'ר, כורכום ודלעת. גם אם זה מרק עצמות, וודאו שיש כמה מהירקות הללו במרק. הירקות האלה מספקים את המינרלים הדרושים בצורה קלה לספיגה. אפשר לאכול את הירקות, אבל הדרך הקלה ביותר היא לסנן ולשתות את המרק, כמו כל משקה חם אחר. הכנתי מנות גדולות והקפאתי אותן, כדי שאוכל להשתמש בהן כחטיפים, ארוחות ועוד. אני גם מוסיפה אותן לתבשילים אחרים או כבסיס לרטבים. אני עדיין מכינה את המרק, אבל עכשיו זה רק למטרות מניעה, ולא לטיפול בעששת.


3. מיץ סלרי הוא מאגר של מינרלים. אנו שותים אותו מדי בוקר כדי למנוע מחלות ולחזק את גופנו, אבל אז השתמשתי בו כדי להגדיל את מאגר הכלים שלי לריפוי השיניים. מיץ סלרי פועל קודם בפה, לפני שהוא יורד בגרון כדי להמשיך במסע הריפוי שלו. זה עזר לחזק את כל המערכות, כולל מערכת הפה. השיניים שלנו חזקות יותר ובריאות יותר. כבר אין לנו אפטות, כאבי גרון, כאבי חניכיים, נסיגת חניכיים או עששת. שטיפת הפה לכמה שניות במיץ סלרי לפני בליעתו, מסייעת באופן מובהק לבריאות הפה.


השיניים מחוברות דרך מערכת העצבים לאיברים וחלקי גוף אחרים. אם יש בעייה בגוף, זה יתבטא בשיניים. אם ה- pH שלנו אינו תקין בפה, בוושט או בבטן, זה משפיע על השיניים שלנו. אם חומצת הקיבה שלנו נמוכה, חיידקים יכולים לשגשג ולעלות במעלה הוושט אל הפה, שם הם יגרמו לאיכול השיניים במשך כל הלילה בזמן שאנחנו ישנים.


לחץ מתמיד או טראומה עלולים לשחרר כמויות רעילות של אדרנלין. אם הכבד שלנו פגוע, הוא מתקשה להיפטר מעודף האדרנלין הזה. זה זורע הרס באיברים שלנו וגורם לנו להיות במצב של חומציות ורעילות. זה גם מאכיל את הבאגים שגורמים לבעיות בגופנו. כל זה מעמיד אותנו במצב מתמיד של חוסר נוחות ומחלה. וזה מתחיל מחדש כל יום.


מיץ סלרי הוא כמו מים שמכבים שריפות בדרך. הוא עוזר לכבד לנקות ולהבריא את עצמו, עוזר למחוץ באגים במערכת, כמו נגיפים וחיידקים רעים שהשתלטו על הגוף, עוזר לניקוי עודף האדרנלין שמסתובב וגורם להרס, עוזר גם לאזן את ה- pH של הגוף (ושל הפה, הוושט והקיבה), הוא מאזן את חומצת המלח בקיבה, כדי לעזור לקיבה לתפקד כראוי ולהיפטר מחיידקים ווירוסים רעים, הוא מנקה ומתקן את דפנות המעי, מחזק את הכליות ויותרת הכליה (אדרנל) משנים ארוכות של ייצור יותר מדי אדרנלין, עוזר לבלוטת התריס, העורקים, הלב, המוח, העיניים, כל מערכת העצבים ועוד ועוד. אז ככל שאנו שותים מיץ סלרי (בזמנים הנכונים ובכמויות הנכונות), כך אנו רואים שיפור בשיניים, בעור, שיער, ציפורניים, רמת האנרגיה ומצב הרוח. גם המחלה וחוסר נוחות כללי נעלמים לאט לאט.


מיץ סלרי הוא צמח מאסטר שעוזר לצמחי מרפא אחרים להעמיק ולהשפיע טוב יותר. שתינו את המיץ (ועדיין שותים למטרת מניעה) בבוקר, אך גם לאורך כל היום, על מנת להפוך את ריפוי השיניים למהיר ועקבי עוד יותר.


4. שייקים של פירות הם דרך נוספת לצרוך את המינרלים הנחוצים לגוף. הפרי מלא בסוכר טוב ובמינרלים וויטמינים, שנספגים בגוף בקלות, כאשר משלבים פירות עם ירקות עליים, כמו כוסברה, פטרוזיליה, מורינגה ותרד, ועם ירקות ים, כמו אצת דולסה, מי קוקוס, כורכום, ג'ינג'ר, תה צמחים ועוד. זה פועל אפילו טוב יותר כאשר שותים את שייק הפירות לאחר מיץ סלרי. מכיוון שמיץ הסלרי עובר בגוף באמצעות הדם ופועל את פעולתו, הוא אוסף גם את המינרלים והוויטמינים מהשייק, והוא מסוגל לקחת אותם למקום שבו הם הכי נחוצים בגוף, ומביאים את התועלת הגדולה ביותר.


אני אוהבת לשתות שייקים כדרך לצרוך צמחי מרפא ותוספים, שבדרך כלל פחות אוהבים, או שלא לוקחים, אם צריך לקחת רק אותם. כאשר מערבבים אותם בבלנדר עם פירות יער, בננות ופירות טעימים אחרים, איש אינו מתלונן על מה שצריך לקחת כדי להתרפא. הפירות, הירקות העליים ועשבי התיבול מלאים בסידן, מגנזיום, אבץ וויטמין ,C וגם כמובן שאר נוגדי החמצון והפיטונוטריאנטים (חומרים טבעיים המספקים לצמחים את תכונותיהם הייחודיות: הטעם, הצבע, הניחוח והעמידות למחלות. לחומרים אלה יש סגולות מופלאות שיכולות לסייע במניעת מחלות ובטיפול בהן. חומרים אלה נקראים גם פיטוכימיקלים), העוזרים לגופנו לתקן, להילחם בזיהום ולהבריא.


אוסיף עוד שכדאי גם לשתות מיץ ירקות, אם אפשר. מיץ מירקות אלה קל לעיכול ומלא במינרלים וויטמינים. קל לצרוך הרבה ירקות כאשר הופכים אותם למיץ, מאשר כשפשוט אוכלים אותם.


5. שמן קוקוס הוא אנטי-בקטריאלי ואנטי פטרייתי. אנשים רבים משתמשים בו למשיכת שמן (oil brushing/pulling – משיכת שמן קוקוס מצד אחד של הפה לצידו השני, לשם חיטוי וחיזוק השיניים והחניכיים) וזה מצוין. אנחנו טבלנו את מברשות השיניים בשמן וצחצחנו במשך דקה כמה פעמים ביום או אחרי הארוחות ואחרי שצחצחנו שיניים (למטה). איננו רוצים שיישאר אוכל על השיניים שישמש מזון לזיהום החיידקי, ולכן אנו שומרים על ניקיון השיניים ומאפשרים ריפוי. משיכה או צחצוח מכניסים את השמן לסדקים שבין השיניים, אל המקום שבו מסתתרים חיידקים ומחסל אותם. השמן מלא במינרלים המסייעים גם לחיסול הזיהום הגורם למחלה. לאחר משיכה או צחצוח צריך לירוק תמיד לפח או בחצר. אם יורקים בכיור, זה יגרום לסתימה.


6. אבקת שיניים מינרלית היא הדרך שלנו לעזור לשיניים על ידי ניקויים ובניית הכוח הדרוש להן בכדי להישאר בריאות. אנחנו משתמשים לצחצוח שיניים בחימר, קינמון או ציפורן טחונים ומיובשים, שבטבט ((horsetail ופחם פעיל. אני מוסיפה כמה טיפות של שמנים אתרים כמו מרווה, קינמון, נענע או ציפורן. כל אלה הורגים חיידקים ומוסיפים טעם נהדר. אני מוסיפה גם שמן נים כדי להוסיף עוד כוח אנטיבקטריאלי. החימר הוא בעצם מינרלים שלהם זקוקות השיניים, הפחם הוא בעל יכולת ניקוי טובה במיוחד, ולכן בכל פעם שאנחנו מצחצחים, הפיות שלנו מקבלים את כל הכוח הדרוש להם כדי להירפא ולהילחם בזיהום.


7. הימנעו ממשקאות וממאכלים המכילים קפאין, כמו קפה, תה ושוקולד במהלך תקופת הריפוי הזו. "מזונות" מעובדים וממותקים מלאים בזבל, חלב, גלוטן, ביצים ושומן רב מדי - כל אלה עוזרים לחיידקים ולנגיפים לשגשג בכל הגוף. שתיית חומץ תפוחים, או כל חומץ שהוא, מדלדלת את רמת המינרלים החשובים, מסייעת בפירוק האמייל על השיניים, מייבשת אותנו ומעכבת את פעילות הכבד שלנו. זה חיוני שהכבד שלנו יפעל במיטבו, על מנת לרפא את שינינו (או כל דבר אחר לצורך העניין).


8. מזון ותוספי מזון שמסייעים לשיניים הם סיליקה, יוד, ויטמינים D, C, B12, מגנזיום, אבץ, שבטבט ((horsetail, מורינגה, ירקות עליים, הרבה פירות וירקות טריים, צמחי מרפא, פטריות ונבטים. כל אלה נחוצים כדי לבנות מחדש את העור, השיניים, השיער והציפורניים. ניתן לקחת אותם כתוספים או לקבל אותם ממזון, או משניהם יחד.


כאשר לוקחים אותם יחד עם מיץ סלרי, הם פועלים טוב ומהר עוד יותר, מכיוון שהם מגיעים לאזורים שבהם הם נחוצים ביותר בגוף. סלטים, מרקים, רטבים, מאודים, קפואים, אפויים, חמים או קרים. ככל שאנו צורכים יותר (באכילה או בשתייה), כך אנו מכניסים לגופנו יותר מינרלים שיעזרו לנו לרפא את השיניים ולעצור את העששת. כמובן שיש צמחי מרפא ותוספים אחרים שיכולים לעזור, אבל זה היה הפרוטוקול שלנו ומה שבאמת עבד עבורנו. (אין צורך בסידן כתוסף, כיוון שגופנו מוצא את הסידן בפירות ובירקות. גופנו גם ממיר מינרלים אחרים לסידן שהוא זקוק לו. נטילת תוספי סידן עלולה להיות מסוכנת בטווח הארוך, מכיוון שהגוף אינו יכול להשתמש בסידן בצורה זו, והגוף מתחיל לפנות ולאחסן אותו בגוף במקומות שבהם הסידן מתגבש וגורם לחסימות ולכאב).


אם תעשו את המאמץ, שנראה אולי "קצת יותר מדי" בהתחלה, זה ישתלם לכם. אם תפרקו את התהליך לשלבים פשוטים, תכינו כמויות גדולות יותר של תה, ותשלבו בשגרה היומיומית דבר אחד נוסף בכל פעם, אז יהפוך המאמץ להיות פחות "מלחיץ". המשיכו להוסיף את השלבים האלה לשגרה היומית כאמצעי מניעה ותזכו בשיניים חזקות ובריאות.

41 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page