top of page
Search

הכנת הבית, חלק 2

בית

המקום השני שעלינו לבצר הוא השטח הביתי שלנו. ביתנו הוא מבצרנו. עלינו להגן עליו ולהשתמש בו כדי להגן על משפחתנו. זה המקום היחיד בעולם כולו שבו ילדינו מרגישים בטוחים מפני איומים חיצוניים.

אנו יכולים להכין את גופנו בעזרת הכנת השטח הביתי שלנו. מזון בריא, הפחתת רעלנים בסביבה הביתית, אגירת מים ומזון – כל אלה מסייעים לנו להיות מוכנים לכל צרה אפשרית, ומסייעים להגן על אורח חיינו, על בריאותנו ועל חיינו. כאשר הבסיס שלנו חזק, נוכל להושיט יד ולעזור לאחרים. נוכל לעזור זה לזה לצאת מהמצב הזה, כאשר כל אחד יצטרף לעבודה משותפת וכל אחד ייקח חלק מהאחריות.

גינה

מחסור במזון הוא איום אמיתי שמתקרב אלינו מדי יום. אנו רוצים לוודא שאנחנו עצמאים ככל שניתן, בכל מה שקשור לאספקת מזון למשפחותינו. אחת הדרכים לעשות זאת היא ליצור גינה. ניתן לעשות זאת בחלקה קטנה, בעציצים במרפסת, על הגג, בגינה קהילתית או בכל דרך שעומדת לרשותכם (קראו את הבלוג שלי "זרעים לעתיד" לקבלת מידע ורעיונות נוספים). ירקות, פירות, גרגרי יער, נבטים, עשבי תיבול, פטריות ועוד, ניתן לגדל כמעט בכל מקום. עם מעט יצירתיות ומסירות, אנו יכולים לגדל חלק גדול מהאוכל שלנו ולשתף / לסחור עם אחרים תמורת מה שיש להם. שמירת שאריות מזון מהמטבח לערמת קומפוסט עבור הגינה, היא דרך נוספת לשמור על אדמה בריאה ועל צמחים בריאים ויצרניים. הקומפוסט עוזר לחסכון במי השקיה ומספק ויטמינים ומינרלים נחוצים לצמחים. בדיוק כמו בני אדם, כאשר הצמחים בריאים, הם יכולים להילחם במחלות ובמזיקים ואין צורך בשימוש בחומרי הדברה.

כימיקלים רעילים

ניתן למצוא רעלנים בכל מקום: באוויר, מזון, מים, תרופות, כימיקלים ביתיים, בשמים, חומרי הדברה, קוטלי פטריות, חומרי ריסוס ממטוסים, קרינה ועוד. בעולם שבו אנו חיים, בלתי אפשרי להימנע מכך. אבל, אנו יכולים להפחית את החשיפה לחומרים אלה בבתינו. אנחנו יכולים להפוך את בתינו למפלט מכל מה שקורה בחוץ. השתמשו בחומרי ניקוי, סבונים, סבוני כלים, סבון כביסה, מוצרי קוסמטיקה, בשמים ועוד – בכל אלה מתוצרת בית ללא רעלים. הימנעו משימוש בחומרי הדברה, מטהרי אוויר, קוטלי פטריות, נרות ריחניים, בגדים חדשים עם כימיקלים המותזים עליהם, מסכות שטופלו בכימיקלים מסוכנים, חיסונים וצבעים סינתטיים, צבעים וצבעי מאכל. נסו לשמור על אוכל טבעי, פשוט וביתי ככל האפשר. מזון ארוז מכיל כימיקלים רבים עם קשר ידוע ובלתי ידוע לבריאות לקויה.

קרינה

אנחנו לא יכולים לראות אותה, אבל הקרינה נמצאת בכל מקום מסביבנו. קרינה משפיעה ברמות רבות, כולל על האנרגיות, הפוריות, התפקוד המוחי שלנו ועוד. השפעות הקרינה עשויות להיות עייפות, סרטן, ערפול מוחי ומחלות רבות. הבית שלנו צריך להיות מוגן מפני Wi-Fi, אלחוטי, Bluetooth וכו '. לכל אלה השפעות מצטברות, שמתרבות לאורך זמן. בכולנו מאוחסנות בגוף כמויות שונות של מתכות כבדות, אשר גורמות לגופנו לשמש כאנטנות עם קרינת ה- Wi-Fi, מגדלי הטלפון הסלולרי, המכשירים בבית ועוד.

ישנן דרכים רבות ליצור אזור חופשי מקרינה בבית. האחת היא לכבות את כל המכשירים בלילה. הכיבוי מאפשר שינה טובה יותר וגם מאפשר לגופנו להתחדש ללא הפרעה. אנו יצורים חשמליים, ואם אפשר לישון מבלי שחשמל מזיק ישבש את התפקוד שלנו, נהיה בריאים יותר. ניתן לכבות את הטלפונים או להעבירם למצב טיסה. הימנעו במשך היום ככל האפשר מ- Wi-Fi, אלחוטי ו-Bluetooth, אך בלילה יש לכבות אותם בכל הבית.

דרכים נוספות להגנה מפני קרינה כוללות צבע לבית, בגדים ובד לסדינים ולווילונות. אבל עיקר ההגנה צריכה לבוא מבפנים. אם נוכל לסלק מגופינו מדי יום מתכות כבדות, נגיב פחות לקרינה. כוסברה, יוד (של אצות), ספירולינה, אבקת מיץ עשב שעורה, אספרגוס ועוד, מושכים את המתכות הכבדות אל מחוץ למאגרים הנטועים עמוק במוחנו ובאיברים אחרים, ושוטפים אותם מהגוף. עם הזמן נתחיל להרגיש טוב יותר ולקרינה לא תהיה השפעה כה חזקה עלינו. ככל שהחשיפה לקרינה קטנה, כך טוב יותר. ככל שנפעל להיפטר באופן פעיל מהקרינה מבתינו ומגופינו, כך יש לנו סיכויים טובים יותר להישאר בריאים.

מים

מים הם חיים. מים הם מה שמקיים אותנו. גם המים נמצאים תחת מתקפה. כימיקלים כגון פלואוריד, תרופות, כלור, חומרי הדברה ורעלנים אחרים עושים את דרכם למים שלנו. חשוב להשתמש במסנן מים אמין כדי להיפטר מכמה שיותר מהרעלים. כאשר אנו מוסיפים מיץ לימון למים, הם הופכים למים חיים שהגוף יכול להשתמש בהם. במקרה של אוסמוזה הפוכה, ניתן להוסיף מסנן סלע כדי להשיב חלק מהמינרלים. קיימים מסננים שונים, אך חשוב לבחור אחד שיסנן את הכימיקלים אלה. גם מי מעיינות הם בחירה טובה, וכשאנחנו מוסיפים מיץ לימון למים הם הופכים למים חיים שטובים לגופנו. עשו את המחקר ותמצאו את המסנן המתאים לכם.

כאשר יש לכם מסנן, מומלץ לאחסן מים מסוננים לשתייה, למקרה שתהיה תקלה באספקת המים. אני שומרת בקבוקי זכוכית של מיץ ענבים משבת מדי שבוע, וממלאה אותם במי אוסמוזה הפוכה. הם מאוחסנים בחדר חשוך כדי לשמור עליהם קרירים ונקיים. זה יספק לנו מים בשעת חירום.

באשר למים לשימושים אחרים, יש לנו בריכה / מקווה (קראו את הבלוג "המקווה שלי"), שניתן להשתמש בו לשטיפת בגדים, כלים, להשקיית הגינה ולרחצה במידת הצורך. ניתן למצוא אמבטיה גדולה או מיכל אחר שיכול לשמש לאחסון מים, אבל חשוב שהמים לא יעמדו, בעזרת ערבוב ידני או משאבה קטנה, כדי שהמים לא יהפכו לביצה. מלח יכול למלא את תפקידו של הכלור. אנו יכולים להשתמש במיכל גם כמקור מים לשימוש במקווה, כמו גם במעיין מקומי ועוד.

בניית קהילה

אם אנו חיים בשכונה או בקהילה שאינה תומכת או מסייעת בהיערכות, ייתכן והתחושה תהיה כאילו אנו נלחמים לבד. לכן, רצוי ליצור קהילה עם מספר משפחות אחרות שנוטעות ומקימות גינות ואוספות זרעים. זה יקל על החיים. אנו יכולים לעשות סחר חליפין, לשתף רעיונות ומומחיות, ולהגן זה על זה במצבים קשים. אנו שומרים האחד על השני, יש מי שיושיט יד, וכך ניתן להשלים יחד פרויקטים שונים. ניתן לעשות זאת במקום מגוריכם על ידי יצירת קשרים עם שכנים. או, כפי שעושים אנשים רבים, יצירת קהילות ייעודיות ומעבר דירה כקהילה. המגמה כיום היא לצאת מהערים, מכיוון שאנשים רבים כבר לא חשים ביטחון באזורים צפופים. תהליך התכנון עשוי להיות ארוך, אבל ברגע שתמצאו את הבחירה הנכונה עבורכם, רצוי להתחיל מייד בהכנות.

להפוך את הטבע לזמין

ייתכן שיהיו סגרים נוספים. אנו חייבים להיות קרובים לטבע, כדי להישאר מחוברים לקרקע. כאשר אנו נעולים בתוך בתינו, נמנעים מאיתנו אלמנטים חיוניים שהטבע מספק לרווחתנו. חשיפה לאור השמש, הכוכבים והירח, זמן בטבע, מגע עם האדמה, טיפוח גינה קטנה, זמן הרחק ממסכים, מתן ביטוי ליצירתיות, טיפול בחיית מחמד, טיפוס על עץ, ומעיין או ים לשחות בהם. גם אם זו רק חשיפה קצרה לטבע, או לא עקבית, ודאו שיש לכם רשימה של דברים לעשות, מקומות להגיע אליהם, או דרכים ליצור את חווית הטבע במקום שבו אתם נמצאים.

איחסון

כשאנחנו חושבים על הכנות, איחסון נמצא בראש הרשימה. אנו חייבים שתהיה לנו אספקה של דברים מאוחסנים ומוכנים לשימוש כדי שלא נישאר בידיים ריקות בשעת חירום. ריכזתי רשימה קטנה של דברים שתמיד צריכים להיות בהישג יד, אך מאחר וכל משפחה היא שונה, עליכם לעדכן את הרשימה בהתאם לסדרי העדיפויות שלכם.

1. מוצרים יבשים: שעועית, עדשים, אגוזים, זרעים, דגנים, קמחים, פירות יבשים, דבש, מלח אפור, עשבי תיבול / תבלינים

2. ציוד למלאכת יד: שעוות דבורים, נרות, פתילות, צנצנות, חוט, דבק, חומרים, צבע, מכחולים, עטים, עפרונות, סרט, נייר

3. מזון מעובד הניתן לאחסון: מלח אפור, חמאת אגוזים וזרעים, שמנים, סודה לשתייה, חומץ תפוחים

4. ערכת עזרה ראשונה: משחות, טינקטורה, עשבי תיבול יבשים, תחבושות, שמנים, פלסטרים, חומרי תפירה, צנצנות, סבון, אלכוהול, צמח הממליס, מתכונים והוראות

5. ערכת תפירה: מחטים, סיכות, חוט, מספריים

6. כלי עזר: סוללות, אולר, פנס, רדיו, מכשירי קשר, כלים, גפרורים, כספת נסתרת

7. חומרי קריאה: ספרים, כתבי עת על תחביבים, הוראות שימוש

8. זרעים: ירקות, נבטים, תפוחי אדמה, בטטה, פירות, עשבי תיבול

9. מים ומזון: שימורים, צנצנות מזון, קפואים, מיובשים, כבושים, עם תוויות, אטומים לאוויר, בקבוקי נוזל קוקוס אטומים

10. שמרו מיכלים לשימוש חוזר: צנצנות זכוכית, בקבוקים גדולים וקטנים עם הפקקים, קופסאות קרטון,

11. דלק: עץ, סולר, נפט, פרופאן, גז טבעי, סוללות, שמנים / שעוות דבורים, גנרטור, פאנלים סולאריים או של רוח.