top of page
Search

5 כלים פשוטים להשגת שליטה על הקורונה

Updated: Feb 15, 2021


נגיף הקורונה! בתי ספר נסגרו, שדות תעופה נסגרו, עסקים נסגרים, חנויות התרוקנו, אנשים בסגר... מה קרה? נראה כאילו חייזרים השתלטו על העולם כולו. אנשים בפאניקה ואנחנו מקבלים נתונים מהטלוויזיה לגבי מספרם העולה של הנדבקים. אל תלחצו ידיים, אל תשתמשו בידיים בזמן שיעול ואל תגעו בפנים שלכם, הישארו בבית, הימנעו ממגע עם אנשים אחרים. שמועות מתעופפות על איך כל העניין הזה התחיל, אבל אף אחד לא מטיל את האשמה על אף אחד אחר. מזרזים את תהליכי פיתוח החיסונים, לא מתנהלות חקירות, לא נמסר מידע על צעדי מניעה, חוץ מהוראות "מה לא לעשות". ולכן אנשים נמצאים בפאניקה, חשים חסרי אונים מכדי לעשות משהו אקטיבי,

מלבד לחכות לתורם להידבק.


אני רוצה להשיב את ההעצמה, כדי שכולנו נרגיש שאנחנו יכולים לעשות משהו למען המשפחות שלנו ולהשיב את השלווה לחיינו.

וירוסים היו קיימים מאז ומתמיד. המדע מפתח וירוסים במאה השנים האחרונות ככל הנראה, וממשלות מפתחות אותם כנשק ביולוגי מזה עשרות שנים. קורונה אינה דבר חדש, היא פשוט עברה כוונון והתאמה.


אז, מה עשינו בעבר כדי להתגבר על עוד התפרצות של וירוס ____ (סארס, שפעת, אבולה ועוד)? הכל מסתכם בשמירה על הבריאות - שמירה על מערכות החיסון שלנו חזקות, גמישות ומוכנות להתמודד עם כל מה שנקרה בדרכנו. ניתן לעשות זאת בקלות, אבל עלינו להיות עקביים. הפתרון אף פעם לא כמו גלולה אחת שמתקנת את הכול. גופנו מורכב, הווירוסים הם מורכבים והחיים דורשים התמדה ברמות רבות: נפש, גוף ורוח.


1. סטרס

ראשית, פאניקה מעולם לא עשתה טוב, לאף אחד.

קחו נשימה עמוקה. ניתן להכניס את מערכת העצבים שלנו למצב "הילחם או ברח" ולייצר הורמוני סטרס מזיקים לטווח ארוך. אלה פוגעים בכבד, ביותרת הכליה, בלב, במוח ובאיברים אחרים. הווירוסים למעשה ניזונים מההורמונים האלה, אז ככל שניכנס יותר לפאניקה, כך יהיה להם יותר מזון, והם יוכלו להשתלט יותר על גופנו. כאשר אנו לוקחים נשימה אחת עמוקה (או יותר) אנו מאותתים לגופנו שהכול בסדר. אפשר להירגע, הכול בסדר ולא צריך לברוח או להילחם. גופנו מפסיק לייצר הורמוני סטרס אלו, ואנו חוזרים למצב של איזון ורוגע.

אנו ממלאים את ריאותינו באוויר צח. אנו מרחיבים את הריאות באופן מלא ככל האפשר, ומרגישים אותן עובדות ומזינות את גופנו באנרגיה וחמצן. זה מנקה אנרגיה רעה מסביבנו ומאפשר לנו להרגיש חיוביות ושמחה.

חייכו, אמרו תפילה, עשו מדיטציה, והשקיעו כמה דקות בהכרת תודה על בריאותכם, על בריאות משפחתכם ועל הדברים הפשוטים, כמו אור שמש, צחוק וקורת גג. אמירת המילים "אני בריא ושלם ואהוביי בריאים ושלמים" יכולה לעשות שינוי פשוט, אך עמוק, ברווחתנו וברווחת הסובבים אותנו.


2. השתמשו בצמחי מרפא ובוויטמינים

צמחי מרפא רבים הם אנטי-ויראליים. יש להם תכונות שיכולות להכניע וירוסים, לקחת מהם את מזונם, לחסל אותם, לאתר אותם ולהוציאם ממקומות המסתור שלהם, ואפילו לעכב את יכולתם להתרבות וליצור נוירו-טוקסינים. על ידי הוספת צמחי מרפא, תוספי תזונה ושמנים אתרים לתזונה שלנו, אנו יוצרים מקום שבו הווירוסים כבר אינם מסוגלים לחיות ולגרום לנזק. הם מגיעים, בוחנים את המקום ועוזבים. צמחי מרפא אלה זמינים בצורות שונות וכולם שימושיים.

טיהור הבית: כדי לטהר את הבית, עלינו לקשור יחד צמחי מרפא יבשים. עלינו להציתם, וכאשר האש כובה, אנו יכולים לפזר את העשן ברחבי החדר או הבית. אני נושאת את הצמחים ברחבי הבית, כדי לאפשר לעשן להגיע לכל פינה. אני משתמשת בכל שילוב של מרווה, טימין, לבנדר, אקליפטוס ורוזמרין. כולם אנטי בקטריאליים, אנטי ויראליים והם מנקים את האנרגיה הרעה, ומשאירים את החדר רענן עם אנרגיה חדשה ונקייה.

שמנים אתרים: השמנים הם של אותם צמחי מרפא כפי שציינתי לעיל, ועוד אחרים כמו הדרים, קינמון, ציפורן, לבונה, שרף, מור ואחרים. אני אוהבת למלא קערה קטנה במים ולהוסיף מספר טיפות של שמנים אלה עם נר בוער מתחת לקערה. ניתן להשתמש גם במפזר או בסיר מים עם השמנים האתרים של צמחי מרפא אלה המבעבעים על הכיריים ומשפיעים על הבית בצורה זהה.

צמחי מרפא – ניתן להשתמש בצמחי מרפא טריים או מיובשים בתה או בחליטה או כבסיס לשייק פירות. ניתן להשתמש בהם גם בסבונים טבעיים, משחות, שמפו, מיצוי צמחים (טינקטורה), חליטות, נרות ועוד. ככל שנשתמש בהם יותר בחיי היומיום, כך הם יעבדו יותר בניקוי מרחבי המחיה שלנו וגופנו מפני פולשים מזיקים, כמו וירוס הקורונה ווירוסים אחרים.


צמחי מרפא ותוספי מזון נוספים שעוזרים במיוחד בתקופות אלה הם:

ויטמין C - קחו כמה שרק אפשר. הוויטמין הזה מחסל וירוסים ומחזק את המערכת החיסונית כך שהיא יכולה לפעול במיטבה.

טימין (קורנית) הינו אנטי-ויראלי. זהו צמח מרפא נפלא לגידול בגינה או בעציצים. הכינו תה ושתו עוד ועוד. נהדר גם כאשר יש בעיות בדרכי הנשימה (קורונה!).

שיבה, שורש שוש, ציפורני חתול ודבקה זיפנית ((cleavers יעילים מאוד לחיזוק המערכת החיסונית וכנגד מחלות בדרכי הנשימה.

מליסה: אנטי-ויראלית ומרגיעה את מערכת העצבים.

אבץ: אנטי-ויראלי, שומר על מערכת החיסון חזקה,

שום, בצל, כורכום וג'ינג'ר: אלו הם גיבורי על אנטי-ויראלים. הם מעלים את המערכת החיסונית לשלב הבא. אפשר להשתמש בהם בתה, בישול, שייקים, פסטו, סלסה ועוד.

סמבוק, אכינצאה וצמח חותם הזהב הם צמחי מרפא שגם בהם ניתן להשתמש.

מיץ סלרי: לא יכולתי לכתוב את הפוסט הזה, מבלי להוסיף את הצמח העיקרי האהוב עלי. מיץ סלרי גורם לכל האחרים לעבוד אפילו טוב יותר, מאשר כל אחד בנפרד.

איברמקטין (Ivermectine), קוורציטין (Quercetin) והידרוקסיכלורוקווין (hydroxychloroquine - HCQ) הם פרוטוקולים אחרים המשמשים רופאים למניעה וטיפול.


3. אכלו אוכל מלא ובריא

מזון מעובד רק תורם לבעיית הווירוסים. כשאנחנו צורכים מזון מעובד ארוז ומשקאות שעשויים רובם (אם לא כולם) מכימיקלים, סוכרים רעים ושמנים מזיקים, אנו מייצרים מקום מחייה נפלא עבור הווירוסים. הם אוכלים את ה"כאילו מזון", המזיק הזה, שהוא המזון האהוב עליהם, והם מתחזקים. כאשר אנו אוכלים חומרים מזיקים אלה, אנו מחלישים את עצמנו על ידי מניעת חומרי המזון החיוניים, שדרושים לגופנו כדי להישאר בריאים ולהילחם בפולשים.

פירות, ירקות, עלים ירוקים, נבטים ופטריות הם המזונות הטובים ביותר למלחמה בווירוסים. תאכלו מהם ככל שניתן בכל צורה שתבחרו: טריים, מיובשים, קפואים, במרקים, תבשילים, מיצים, סלטים, שייקים וחטיפים. כל עוד אלה הם החלק העיקרי בתזונה שלנו, אנו יוצרים סביבה שאינה ידידותית לווירוסים, ונותנים לגופנו את הדלק הדרוש לו כדי לשרוד ולשגשג גם במהלך התפרצויות קשות של מגפות.

גופנו זקוק לסוכרים טובים מפירות כדי להמשיך ולתת לנו אנרגיה ולשמור על גופנו במצב מיטבי. כאשר אנו נותנים לגוף את האנרגיה הנכונה באמצעות הפירות, גופנו הופך לגמיש, חזק ועמיד. סוג זה של אנרגיה הוא בדיוק מה שאנחנו צריכים בכדי לצלוח ימים קשים.


4. תתחברו לצד הפראי שבכם

כאשר אנו נשאבים ע"י מסכי הטלוויזיה, או נכנסים לפאניקה בגלל מה שראינו בטלפונים שלנו, אנו יוצרים עוד סטרס, והופכים לחלק מהמעגל האינסופי של "הילחם או ברח". בסופו של דבר, אנו מבלים את ימינו בדאגה, ולא מסוגלים לישון בלילות. כך אנו הופכים חשופים למחלות, נדבקים בקלות, וגם לא מצליחים להתאושש ולהחלים בקלות ובמהירות.

כאשר אנו מתרחקים מהמסכים ופשוט מטיילים בחוץ בטבע (או קרוב ככל שניתן להגיע אליו), אנו מסוגלים לנשום עמוק, לחייך, להתבונן סביבנו על העולם, לראות את השמים, הכוכבים, העצים, השמש, הירח, הציפורים ועוד. הדבר יכול להשרות עלינו רוגע ולהחזיר אותנו לחיים הטבעיים שלנו. לטבע יש השפעה עצומה על רווחתנו, הוא מחזיר את האיזון ומאפס את החיישנים העמוסים שלנו. העולם שלנו מלא באנרגיות ריפוי ובתיעוד בן אלפי שנים של תרבויות רבות בכל רחבי העולם.

הנה כמה דרכים להתחבר מחדש ולהכניס רוגע לחיינו:

אור שמש: צאו החוצה לשמש, ותספגו פנימה את קרני השמש המרפאות. 15 דקות יכולות לעשות שינוי של ממש. ויטמין D מהשמש עוזר לשפר את המערכת החיסונית ואת השקט הנפשי שלנו.

ליקוט מזון: צאו החוצה והתהלכו בין צמחי המרפא שאלוהים העניק לנו. ראיית השפע הזה מחזקת את הידיעה שאנחנו לא לבד ושנעבור את זה, בדיוק כמו שדורות קודמים עברו משברים דומים בעבר. לכל צמח מרפא יש תכונות אנטי-ויראליות ומרפאות (אנא עיינו בבלוגים הקשורים שלי). לטייל בין צמחי המרפא, להיות קרוב לטבע, להרגיש את השמש והרוח על פנינו - כל אלה משיבים את השמחה והכרת תודה על ההנאות הפשוטות.

חיבור לאדמה: כאשר אנו עומדים יחפים על האדמה, אנו מתחברים לאמא שלנו ולאנרגיית הריפוי שלה. זה מאפשר לנו לשחרר אנרגיה שלילית ולקבל ממנה אנרגיה חיובית מרפאת. חילופי אנרגיה אלה מפחיתים דלקות ורמות מתח, ומאפשרים שקט, שינה טובה יותר, פחות כאב ויותר שמחה.

ניתן לעשות זאת בכל מקום שיש בו אדמה, או גופי מים טבעיים, כמו בחוף הים, ביער, בגינה או בדשא אצלכם.

גם צחוק וגם פעילות גופנית הם דרכים נפלאות לחיזוק המערכת החיסונית ולהפעלת מערכת הלימפה בגופכם.

בין אם מדובר בטיולים רגליים או רק לצאת החוצה, לנוע וליהנות מעולמנו, זה עוזר להשיב ולהזכיר לנו שהעולם הזה וגופנו תמיד עובדים בשבילנו. הם אף פעם לא נגדנו ואנחנו יכולים, וגם נצליח, לשרוד ולשגשג באהבה ובחיוביות.


5. ממה להימנע?

כשאנחנו עוסקים בלהיות בריאים ולקחת אחריות על חיינו, ישנם כמה דברים שעלינו לשקול להימנע מהם, במיוחד בתקופות שבהן אנו צריכים להישאר חזקים במיוחד. במעבדה שבה גידלו את הווירוסים, הזינו אותם בביצים. כאשר הווירוס חודר אלינו, ואין זה משנה איזה וירוס, הוא ימשיך להשתוקק לביצים כדי לשגשג. מאחר ואנו תופסים פיקוד על הדרך שבה אנחנו הופכים את עצמנו לבלתי ידידותיים לווירוסים אלה, חשוב לדעת את זה. הווירוסים ניזונים מביצים, ואז אנו נתונים לרחמיהם של הווירוסים. אם אנחנו נמנעים מביצים, אנו משאירים את הווירוסים רעבים ופגיעים, וקל יותר להיפטר מהם.

חלב, גלוטן, שמנים מעובדים, תירס, מתכות כבדות (בדגי טונה וכו') גם משמשים מזון לווירוסים אלה, ולכן הימנעות מהם ככל האפשר (או הימנעות מהם לחלוטין) במהלך ההתפרצויות הללו רק עוזרת להחליש אותם ולחזק אתכם. ואז, נחליף את המזונות הללו בפירות, ירקות, עלים ירוקים, נבטים, צמחי מרפא ופטריות שכולם אנטי-ויראליים ומחזקים את המערכת החיסונית. כאשר אנו מבינים שמאכלים אלה, אשר כשלעצמם אינם מזיקים במיוחד, מאכילים את הווירוסים, נוכל לשלוט בתוצאות הדרך שבה הווירוס מתרבה או מת. זה תלוי רק בנו ובבחירות שלנו.

אנו נמצאים בשליטה מלאה על הבריאות שלנו. עלינו להיות פרואקטיביים, להשתמש בשכל הישר ולדאוג למשפחותינו בכך שנזכור את הטיפים הללו. זה עזר לנו בעבר בתקופות מאתגרות, וזה ימשיך לעזור לנו לצלוח תקופות קשות שוב ושוב.17 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page