top of page
Search

שפתו של הגוף

כמה פעמים נכנסנו לגוגל וערכנו מחקר לגבי רכב שחשבנו לקנות? או מקרר? או פוליסת ביטוח? אנו מקדישים הרבה זמן ואנרגיה כדי לגלות עוד ועוד פרטים על כל דבר שעשוי להשפיע על חיינו, אבל כשזה מגיע לגוף שלנו, אנו כמעט ולא מבחינים בפרטים, עד שהם מתחילים לגרום לנו לבעיות...


לערוך מחקר זה מעולה. קבלת החלטות מושכלות על סמך מה שלמדנו, יכולה לשנות את חיינו לטובה ולהוביל אותנו לדרך, שאולי לא היינו בוחרים בה. האם זה לא אמור להיות נכון גם לגבי הגוף המדהים והיפה שלנו, שממשיך לפעול, למרות כל מה שאנו עושים לו? תארו לעצמכם שיש לכם מכונית או מערכת סטריאו ואין לכם מושג כיצד להפעיל אותם. אין מדריך למשתמש, אין כפתורים עם רמזים לגבי תפקידם. זה יהיה כמעט בלתי אפשרי לגרום להם לעבוד בקלות ולהגשים את מלוא הפוטנציאל שלהם.

כנ"ל גם לגבי גופנו. איך גורמים לגוף לתפקד במיטבו? כיצד נדע אם אנחנו פועלים בצורה נכונה? אין מדריך למשתמש. אין כפתורים או רמזים. אבל, אם נלמד להקשיב לאופן שבו גופנו "מדבר" אלינו, נוכל ללמוד לקרוא את הרמזים שהוא נותן לנו. גופנו אינו דובר שפות כמו אנגלית או גרמנית. הוא מדבר בשפת סימנים עדינה מאוד, בשפת אנרגיה, בתחושות או ב"סימפטומים".


גופנו עובד קשה מאוד, 24 שעות ביממה, כל יום, במטרה לרפא אותנו, לסייע לנו לתפקד ולהישאר מאוזנים. הגוף לא מבקש מאיתנו הרבה, רק את סוג הדלק הנכון. את השאר, הגוף מקבל מבלי להתלונן. הגוף מתקן כשהרחקנו לכת והגזמנו, מנקה אם בלענו רעלנים, ומפעיל תמיד ובעקביות את כל המערכות שלנו בהרמוניה מושלמת. אנחנו לא מקדישים לזה מחשבה, כמעט ולא שמים לב לאיך, או מה אנו אוכלים, שעשוי לסייע או לפגוע במכונה הפעילה והמאוזנת הזו.


כשאנחנו לא שומעים תלונות, זו אחת הדרכים הרבות של הגוף לומר לנו שהכל בסדר, שהגוף שלנו פועל בצורה חלקה ושאנו נמצאים בביצועי שיא. יש לנו אנרגיה, העור שלנו נקי, העיניים צלולות, אנחנו ישנים טוב. זוהי דרכו של הגוף להביע בריאות.


אבל כאשר אנחנו דוחפים את הגוף שלנו לקצה, או ממלאים אותו ברעלנים, מתכות כבדות, סטרס, מזונות רעים ועוד, הגוף שלנו מדבר בעזרת סימנים שונים: כאבים, נוקשות, אלרגיות, דיכאון, עייפות, גידולים, פריחות, התקפי לב, בעיות בקיבה/מערכת העיכול, שיער דליל, עור יבש, בעיות בפה ועוד ועוד. אם נוכל להקשיב וללמוד את השפה המתוחכמת של הגוף, נוכל לתקן דברים לפני שהם הופכים להיות קולניים ומטרידים יותר.


כשאנחנו אוכלים משהו מזיק ומרגישים רע אחר כך, אנחנו יכולים ללמוד לא לאכול אותו שוב. אם לא זזנו או עשינו מתיחות הרבה זמן, ואנו מרגישים נוקשים, אנו יכולים ללמוד שעלינו להזיז את גופנו לעתים קרובות יותר. אם לא שתינו מספיק מים או לא אכלנו מזון עשיר בנוזלים ואנו סובלים מכאבי ראש, ראייה לקויה, בעיות לב, עור יבש, שפתיים סדוקות וכדומה, אז, נלמד שעלינו להקפיד על הידרציה לעתים קרובות יותר. אם יש לנו בעיות הורמונליות, מיץ סלרי בבקרים יכול לעזור לנו לאזן את המצב. ערפול מוחי, עקצוצים וחוסר תחושה, חוסר יכולת להתמקד והפרעות אחרות במערכת העצבים, הם סימנים לכך שאולי יש לנו הרעלה של מתכות כבדות, ועלינו להקדיש את הזמן לנקות את זה מדי יום.


אם אתם מרגישים עצבניים או שאתם נוטים למצבי רוח, אולי אתם צריכים יותר זמן לעצמכם, להיות בשמש, להרגיש את האדמה ברגליים יחפות. גם טיול ברגל או עבודה בגינה יכולים להקל.

אם אתם מרגישים חום, אנרגיות נמוכות וחוסר תיאבון, זו דרכו של הגוף להודיע לכם שהוא נלחם בפולש. הגוף מעלה את טמפרטורת הגוף כדי להרוג וירוסים, חיידקים או מבקרים לא רצויים אחרים, והוא משתמש בכל האנרגיה שלו כדי להתמקד במשימה זו. הירגעו, קחו ויטמין C, אבץ, שבו בשמש, שתו מיצים טריים או מרקים עם ג'ינג'ר, שום, בצל וכורכום, תנוחו ותתמכו בגופכם, כדי לתת לו מה שהוא צריך כדי לעשות את העבודה. הכל מסתכם בהקשבה, לימוד הסימנים ונקיטת פעולה. אם נתעלם מהסימנים העדינים, הם הופכים להיות קולניים יותר, בכדי שנשמע אותם ונעשה משהו בנידון.


אם נפנה זמן ונשב בשקט, נשאל את גופנו מה הוא צריך, וננסה דברים אינטואיטיביים שתורמים לריפוי, נוכל להחלים ולרפא "סימפטום" (מסר) אחד בכל פעם. על ידי חיפוש הגורם של הסימפטום, שהוא למעשה רק אלמנט בשפת הסימנים, נוכל לעזור לגוף למצוא את הפתרון באמצעות שימוש בשפת הגוף עצמו.


ברגע שנלמד לדבר את השפה של הגוף, נוכל לתקשר איתו ברמה השקטה והמתוחכמת שלו, ולשמוע מה יש לו לומר: לאותת לנו ברגע שמשהו לקוי או לא תקין, מנוגד לטובתנו או בדיוק מה שאנחנו צריכים. הגוף ינווט אותנו לדרכנו האמיתית של בריאות, אור והגשמה.


אפשר להתייחס לזה כאל "תחושת הבטן" שלנו, אינסטינקט או רק "הרגשה". הגוף שלנו נותן לנו רמזים בכל מצב. "כן" יכול להתבטא בקלילות, פתיחות או התרגשות. "לא" יכול להתבטא בכבדות, אי נוחות או תחושת כיווץ. כאשר אנו מתעלמים מסימנים עדינים אלה, הם יכולים להמשיך ולהתפתח לנדודי שינה, הפרעות בעיכול, התמכרויות, גידולים, מחלות ועוד.


גופנו ואיברינו כל כך מתואמים עם עולמנו, הם מדברים זה עם זה באמצעות תדרים. האנרגיה והשפה של גופנו יכולים לסייע לגופו של מישהו אחר, על ידי קליטה של חולשה ומתן אנרגיה, בעזרת שליחת התדרים הללו החוצה. איברים מדברים ביניהם, מתקשרים בינם לבין עצמם, דואגים זה לזה וחולקים עומס כבד בעת הצורך. אנחנו אף פעם לא לבד, אפילו אם אנחנו חשים בודדים. כשאנו מתרגלים הקשבה והתחברות לפוטנציאל זה, אנו יכולים ללמוד לרתום אותו ולהשתמש בו כדי לעזור לעצמנו וגם לאחרים.


מדיטציה, הקשות EFT, תפילה, יצירתיות, צום, ויזואליזציה, עבודת נשימה, עבודת אנרגיה, יוגה או פשוט לשבת בשקט – כל אלה דרכים להתחבר לשפה שגופנו משתמש בה ומבין אותה. (לפעמים לוקח רק רגע לעצום את העיניים ולנשום כמה נשימות עמוקות, כדי להתחבר לעצמנו מחדש). ככל שנתאמן יותר, כך נהיה טובים יותר בהקשבה, הבנה ובטחון במה שאנו אמורים לעשות כדי לחולל שינוי.


בהתחלה, לא תמיד קל להנמיך או להשתיק את המוח. אבל בכדי לשמוע את הגוף שלנו מדבר אלינו, אנחנו חייבים לתרגל באופן יומיומי. המוח שלנו מתוכנת להגן עלינו, כך שהוא תמיד עסוק במחשבות, בשאלות "מה אם" ובתרחישים הגרועים ביותר. אבל שפת גופנו היא כמעט לחישה, ולכן קשה לשמוע אותה, מבעד לכל הפטפטת שמתנהלת בראשנו (שלא לדבר על כל הפטפטת הרועשת שמגיעה אלינו מהעולם החיצוני). ברגע שננמיך את כל זה, נוכל לשים לב לצרכי גופנו ולקול האינטואיטיבי שלנו שתמיד יודע מה לעשות.


טכניקות אלה (מדיטציה, חיבור לקרקע, הקשה, תפילה ועוד) פועלות עם הגוף, הנפש והרוח שלנו, תוך שימוש באנרגיה שלנו ובכלי הריפוי המולדים, המובנים והעוצמתיים שלנו שיש לנו בדיוק מסיבה זו: להתרפא ולחיות במלוא הפוטנציאל שלנו. הגוף שלנו אינו האויב שלנו. הוא אף פעם אינו נגדנו. עלינו לדעת ולהפנים שהגוף שלנו כאן בשבילנו, מדבר אלינו ותמיד שומר עלינו. הוא החבר והשותף האמיתי שלנו. ברגע שמבינים ומסירים את מחסום השפה, יכולה סוף סוף, להתקיים תקשורת אמיתית.

36 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page